سفارش تبلیغ
صبا ویژن


شهید مناوقات شرعی

میانبرهای وبلاگ

والپیپرهای مذهبی وبلاگ بیمعرفت

حلقه طراحان
اطلاعات آماری
 RSS 

جستجو در متون
جستجو با گوگل
موضوعات نوشته ها

خبرنامه

برای آگاهی از به روز شدن وبلاگ در خبرنامه عضو شوید.


 

در حال حاضر مطالعه می کنم..بیت الاحزان
نویسنده: شیخ عباس قمی
ترجمه: آیت الله ناصر مکارم شیرازی


خرید اینترنتی
نظرسنجی

فعلا مورد خاصی بری نظرسنجی وجود ندارد.
لوگوی بی معرفت

پاییز 85 - بیم عرف ت :: طرحی نو در وبلاگستان مذهبیکد بالا را
Copy کنید و در بین کدهی سیت
خود و در بین تگ هی
Paste ،Body
کنید.

حمایت های اینترنتی


تحریم اسرائیل - Bycott Israel

آرشیو نوشته ها

تابستان 89 [8] |  بهار 89 [4] |  زمستان 88 [16] |  پاییز 88 [10] |  تابستان 88 [4] |  بهار 88 [5] |  زمستان 87 [9] |  پاییز 87 [9] |  تابستان 87 [11] |  بهار 87 [18] |  زمستان 86 [9] |  پاییز 86 [5] |  تابستان 86 [11] |  بهار 86 [8] |  زمستان 85 [26] |  پاییز 85 [17] |  تابستان 85 [24] |  بهار 85 [21] |  زمستان 84 [24] |  پاییز 89 [8] |  زمستان 89 [7] |  بهار 90 [10] |  تابستان 90 [1] |  بهار 91 [2] |  تابستان 91 [2] |  پاییز 91 [1] |  پاییز 92 [6] |  زمستان 91 [1] |  زمستان 92 [1] | 

همسایه ها


مذهبی اسلامی (مداحی های جدید) + مذهبی اسلامی (فیلم و صوت اسلامی) + مذهبی اسلامی (بانک فیلم و صوت اسلامی 2) + خاکریز + دلگویه های غلامعلی مجاهد + غربتکده + دوست اختصاصی + حزب الله + روایت نامه + عشق و مشق + سیمرغ قاف + یا علی جان مددی + شکوفه نرگس + تشنه معرفت + دنیای سه خواهر + عبد زیر صفر + شیعه شناسی + مجله ینترنتی قرآن + کلرجی من + یک آرزو + نغمه های بندگی + لیلة القدر + ?Who + پیامبر اعظم + هیئت منتظرین + دیار رنج + وب نامه + باران عدل + طلبه ای از نسل سوم + محفل یاران + هیئات جوانان عاشوریی + عطشان + به یاد او + حرفهی جوانی + دفتر یادداشت + پشت خطی + معراج + مجنون الحسین + غم دوست + آفاق + صبح ظهور + محبوب + آدینه + شب رو + تشنه + ...


تمامی کسانی که به "بی معرفت" لینک داده اند می توانند از طریق  پیغام خصوصی به من اطلاع دهند تا به منظور قدردانی، لینک آنها در این بخش قرار بگیرد. 
در صورت تمایل می توانید با قرار دادن تکه کد فوق در بین دو تگ
و
قالب خود،
این لینکستان را در سایت یا وبلاگ خود نمایش دهید. (در صورت بروز هرگونه مشکل، پرسش خود را  از طریق پیغام خصوصی آخرین پست مطرح کنید)
چهارشنبه 85 آذر 29

 

سلام علیکم:
این چند روزه سرم خیلی شلوغ بود! اولین جشنواره آموزشگاههای هنری آزاد کشور بود و ما هم گروهی تشکیل دادیم و توی جشنواره شرکت کردیم. جشنواره با موضوعیت سال پیامبر اعظم (ص) و رشته های مختلف هنری بود.. از تئاتر و نقاشی و خط گرفته تا موسیقی و هنرهای تجسمی و ...
کار را از همان اول با قداست خاصی شروع کردیم و با ساخت 2 تصنیف از اشعاری که سعدی (علیه الرحمة) در مدح آل الله سروده بود، کارمان را هدیه کردیم به وجود مبارک پیامبر اعظم (ص).
 جشنواره 3 روز بود و افتتاحیه آن، روز یکشنبه در تالار فرهنگسرای نیاروان بود و دومین اجرا ما بودیم.. علی رغم اینکه ورود برای همه آزاد بود ولی جمعیت زیادی در سالن نبود و البته طبیعی هم بود چون اصلا تبلیغ جدی ای صورت نگرفته بود!
گروه ما یک گروه چهار نفری بود: (به ترتیب از راست به چپ) کمانچه (حسین سالک) - سنتور (نعمت قنبری) - آواز (شمس فندرسکی) و ضرب که خودم می زدم. همشون از بچه های خوب و پاک و نمازخون و اهل معرفت و البته با اخلاق! عکس زیر را هم قبل از اجرا در پشت صحنه فرهنگسرای نیاوران گرفتم:

اجرا تموم شد... و دیگه خبری نشد تا دوشنبه شب ساعت 11 شب که زنگ زدند به ما و خبر دادن که کار شما از میان تمام کارها بعنوان کار برتر شناخته شده و در مراسم اختتامیه روز سه شنبه در تالار وحدت جلوی وزیر ارشاد (صفار هرندی) باید آنرا اجرا کنید! خواننده ما را هم ،که در حال برگشت به شهرستان بودن، با کلی دنگ و فنگ وسط راه (از طریق موبایل راننده) پیدا کردن و بنده خدا را نصف شب برگردوندن... حتی به وزارت ارشاد شهرستان اعلام کرده بودن که اگر ایشان رسیدند آنجا با هواپیما ایشان را بفرستید!! و یا اگر در تهران جایی ندارند برای ایشان هتل بگیریم!! یکی دیگر از اعضای گروهمان هم که برای کاری عزیمت کرده بودن، نرسیده دوباره برگشتند و   ...خلاصه به هر مشقتی بود دوباره دور هم جمع شدیم و خود را برای مراسم اختتامیه آماده کردیم!
روز سه شنبه هم به تالار وحدت رفتیم و بعد از 2 ساعت معطل شدن پشت صحنه و کل خستگی هاش جلوی وزیر محترم اجرا کردیم و کار تمام شد!
در نهایت هنگام اهدای جوایز در نهایت تعجب، بدون اینکه نامی از گروه ما ، بعنوان برترین کار جشنواره، ببرند مراسم را تمام کردند و به سلامت!! دریغ از یک "تشکر" خشک و خالی...

ما که از همان ابتدا برای رضای خدا آمده بودیم... برای رضای خدا رفتیم!!!!

لینک های مرتبط:
- گزارش تصویری خبرگزاری فارس از مراسم اختتامیه
- گزارش تصویری خبرگزاری مهر از مراسم اختتامیه جشنواره ( اول | دوم | سوم | چهارم )
- خبر مهر درباره ی اعلام برگزیدگان جشنواره


نوشته شده توسط بیم عرف ت در ساعت 6:3 عصر | ()نظر

کلمات کلیدی : خاطرات

ارسال لینک :

شنبه 85 آذر 25

* جبرئیل به پیامبر (ص) عرضه داشت: خداوند عروجل به تو فرمان می دهد که چون وارد نماز می شوی هنگام تکبیر دستهایت را بلند کن و همچنین هنگامی که سر از رکوع و یا سجده بر می داری.. چرا که نماز ما و فرشتگان همین گونه است. هر چیزی زینتی است و زینت نماز بلندکردن دستها به هنگام هر تکبیر است.
و در حدیثی از امام صادق (ع) درباره ی نحوه انجام عمل تکبیر آمده است که ایشان در حالیکه با دستان خود اشاره می کردند فرمودند: « منظور این است که دستها را در نماز اینگونه بلند کنی طوری که کف آنها رو به قبله باشد. » (1)

** مردی از امیرالمومنین علی (ع) پرسید: معنای بلند کردن دست هنگام تکبیرةالاحرام چیست؟
حضرت فرمود: یعنی خدای یگانه که چیزی مانند او نیست با حواس پنجگانه قابل احساس و درک نیست. (2)

*** بعضی گویند: بلند کردن دست در تکبیرةالاحرام نماز، اشاره به این است که: پروردگارا! در دریای معصیت غرق شده ام، برای نجاتم دستم را بگیر. (3)
( می گویم استاد اخلاق ما نیز می فرمود: «با این حرکت، غیر خدا را از ذهن بیرون می کنیم و آنرا به عقب می زنیم که یعنی می خواهم با او سخن بگویم!» که باعث تمرکز و خلوص نیت بیشتر می شود.)

**** از امام صادق (ع) روایت شده که فرمود: چون تکبیر گفتی، آنچه را مابین آسمان و زمین است در مقابل کبریای خدا کوچک و ناچیز شمار که اگر خداوند بر قلب بنده ،زمانی که تکبیر می گوید، بنگرد و در دل او چیزی باشد که از حقیقت معنای تکبیر بازش می دارد، به او می گوید: «ای دروغگو! آیا مرا فریب می دهی؟ به عزت و جلالم سوگند که از شیرینی یاد خود محرومت کنم و از قرب به خود و شادمانی مناجاتم محجوب می سازم.» پس به هنگام نماز دل خود را بیازما، اگر شیرینی نماز را در عمق جان خود حس کردی بدان که خداوند تکبیر تو را تصدیق نموده است ؛ وگرنه دانسته ای که فقدان لذت مناجات و محرومیت از شیرینی عبادت دلیل بر این است که خدا تو را در تکبیرت دروغگو دانسته! (4)

منابع:
1- تفسیر نمونه (در ذیل تفسیر شوره کوثر)، ج 27، ص 373
2- اسرار الصلوة - ص 108
3-عرفان اسلامی - ج 5 - ص 203
4- سرالصلوة، ص 78 . 79


نوشته شده توسط بیم عرف ت در ساعت 7:49 صبح | ()نظر

کلمات کلیدی : معرفت نماز خواندن

ارسال لینک :

پنج شنبه 85 آذر 23

    همه کشور حال و هوای انتخاباتی گرفته! از رسانه ملی گرفته تا مجله ها و روزنامه ها و اینترنت و حتی چهره ی تهران!!
دیروز توی اتوبوس بودم داشتم به در و دیوار نگاه می کردم!! پیش خودم می گفتم این نماینده های ما رو ببین تو رو خدا!! بعضی هاشون که ادعای اینو می کنن که ما تهران را آباد می کنیم.. بیان و ببینن که (علی رغم اینکه شهرداری جایگاههای مخصوصی برای تبلیغاتشون نصب کرده) چه جوری با چسبوندن تبلیغات خودشون روی دیوار خونه مردم و پایه های پل ها و روی ایستگاه های مترو و ... تهران رو به افتضاح کشیدن!! انگار نه انگار که که مملکت اسلامیه!! حق الناسی گفتن، بیت المالی گفتن... همیشه از این بخش انتخابات بدم میومده.. متاسفانه هیچ اقدامی هم علیه اینگونه کارها انجام نمی شه که اقلا یه چنین نماینده هایی رو جریمه کنن یا حذفشون کنن یا ..!
 از شعارهایی که دادن که دیگه نگو و نپرس!! ... رفاه اجتماعی، تفریحات رایگان، فضاهای ورزشی، تهران پیشرفته،... داشتم از خیابون رد میشدم دیدم یکیشون نوشته : «با ذکر یک صلوات برای توسعه شهرمان به فلانی رای می دهیم!!!! » ازش یه عکس گرفتم.. که ببینید... آخه یعنی چی؟! منظورت چی بوده؟!
و بیچاره اون کسی که بخواد با این شعارها نماینده مورد نظرش رو پیدا کنه!! راه و رسم انتخاب رو مردم ایران دیگه خوب می دونن و به نظر من نیازی به اینهمه تبلیغات و شعارهای واهی هم نیست!!
و الحمدلله که برای ما مسلم است که باید به چه کسانی رای بدهیم...!


نوشته شده توسط بیم عرف ت در ساعت 8:12 صبح | ()نظر

کلمات کلیدی : خاطرات

ارسال لینک :

یکشنبه 85 آذر 12

این هم دومین هدیه به مناسیت ولادت امام...
یک تم ساخت خودم برای موبایل های سونی اریکسون! با والپیپر متحرک... که با جرات می تونم بگم بین همه ی تم های همرده خودش توی اینترنت حرف اول رو میزنه!

نام تم: علی بن موسی (علیه السلام)
ساخته شده برای: مدل K750 سونی اریکسون
(البته به دیگر مدلهای سونی اریکسون هم می خوره.. مثل: w800,w550,برخی مدلهای Z)
حجم: 481 کیلوبایت
دانلوداگر هم دوست داشتید می تونید آهنگ فیلم ولایت عشق رو که در اینجا معرفی کردیم، بهمراه این تم صدای زنگ موبایلتون بذارید!


نوشته شده توسط بیم عرف ت در ساعت 8:24 عصر | ()نظر

کلمات کلیدی : theme های مذهبی برای موبایل

ارسال لینک :

یکشنبه 85 آذر 12

این هم اولین هدیه ی ما به شما به مناسبت ولادت امام علی بن موسی الرضا (ع)..

عنوان: موسیقی متن فیلم ولایت عشق
(با صدای استاد محمد اصفهانی)

فرمت: MP3
مدت: 4 دقیقه و 4 ثانیه
حجم: 941 کیلوبایت
دانلود

عنوان: موسیقی متن فیلم ولایت عشق (بی کلام)
فرمت: MP3
مدت: 4 دقیقه و 6 ثانیه
حجم: 970 کیلوبایت
دانلود


نوشته شده توسط بیم عرف ت در ساعت 12:34 صبح | ()نظر

کلمات کلیدی : زنگ های مذهبی موبایل

ارسال لینک :

سه شنبه 85 آذر 7

* در میان کلمات، کلمه ای بدین زیبایی بسیار کم است: «بسیجی»... نه از آن لحاظ که سخن از موسیقی الفاظ میرود و نه از لحاظ ایماژی (تصویری) که در ذهن می سازد، نه.. جای این حرفها اینجانیست. از آن روی که این کلمه بر مدلولی دلالت دارد که تجسم کامل آن روحی است که در «آوردگاه جهاد در راه خدا» تحقق یافته است.

** سابقه حصور بسیجی ها در رکاب انبیاء و اولی الامر در همه تاریخ بعثت انبیاء می توان جست: « و کَاَیِّنَ مِن نَبیٍّ قاتَل مَعَه رِبّیّونَ کَثیر ٌ... (146 آل عمران) » وقتی مومنین مسلح شوند، قدرت خدا در جماعت آنان ظاهر می شود.
و مگر نه این است که ما امروز بزرگترین قدرت جهان هستیم؟

*** بسیجی خود را در نسبت میان مبدا و معاد و انتظار موعود می بیند؛ و با این انتظار، هویت تاریخی انسان را باز می یابد. او آسایش تن را فدای کمال روح می کند و خود را نه در روز و ماه و سال و شهر و کوچه و خیابان، که در فاصله میان مبدا و موعود تاریخ باز می شناسد و برای مبارزات فردا آمده می شود.

**** ... و باز در این میان بسیجی حزب الله تنها و غریب است و با آن چوب زیر بغل و پای مصنوعی و دست فلج و موی کوتاه و محاسن و لباس ساده و فقیرانه و لبخند معصومانه ، مظهری است از یک دوران سپری شده که با "خونین شهر" آغاز شد و در "والفجر 10" به پایان رسید و بعد از "مرصاد" از ظاهر اجتماع به باطن آن هجرت کرد و بیماردلان را در این غلط انداخت که "دیگر تمام شد!! "


نوشته شده توسط بیم عرف ت در ساعت 1:0 عصر | ()نظر

کلمات کلیدی : خاطرات

ارسال لینک :

دوشنبه 85 آذر 6

    سرهاشان از فرط تواضع به زیر افتاده درحالیکه جایگاهشان غرورآورترین جایگاه عالم هستی است!!
لبان خشکیده شان نشان از عطشی دارد که جز با آب حیات ابدی، برطرف نمی شود و گام های استوارشان هربار محکم تر از قبل بر صراط مستقیم خداوندی کوبیده میشود!
شرم و حیاشان زبانزد خلق خداست ولی در میدان نبرد جسورترین مردان زمین اند!
عاشقانی که پیران طریق به گردپای آنان نمی رسند.. چرا که ذره ذره وجود خود را به آب چشمه خلوص متبرک کرده اند!
دل از دنیای دنی بریده اند و چنان خود را در وجود او گم کرده اند که گویا هیچگاه به دنیا نیامده اند!!!
اگر مهرشان به دلت نشست و حس کردی که چقدر دل کندن از آنها برایت مشکل است.. مبادا به خود نهیب بزنی..!!؟
جای هیچ سرزنش نیست، چرا که به دردی مبتلا شده ای که خدای عالم نیز بدان مبتلاست!


نوشته شده توسط بیم عرف ت در ساعت 3:15 صبح | ()نظر

کلمات کلیدی : خاطرات

ارسال لینک :

   1   2   3      >
+ لینک پست های اخیر: :
هرگونه استفاده از مطالب و فایل های این وبلاگ در جهت نشر فرهنگ دینی موجب امتنان است!!
طراحی: بی معرفت - نام قالب: دل شب
توسط نرم افزار: فتوشاپ CS و فرانت پیج 2003
قدرت گرفته از پارسی بلاگ

No Copyright : Because of spreading Islamic thought you can use all files and images.
Design by Bimarefat - Template Name: Dele Shab
Software : Photoshop CS & FrontPage 2003
Powered by Dear "Parsiblog.com"

Clicky